تبلیغات
استقلال(تاج1324)

خذیراوی: قائدی فوق العاده است؛ مهدی مراقب دوستانت باش!

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: همه ی مسئولین استقلال باید مراقب قائدی باشند که اسیر حاشیه و زرق و برق شهرت نشود و به فکر پیشرفت فوتبالش باشد.
  
 به گزارش استقلال نیوز، مجاهد خذیراوی می توانست اگر بهترین فوتبالیست ایران در زمان خودش نباشد، حداقل یکی از بهترین‌ها باشد. به قول خودش، اگر می‌گذاشتند و او را از مسیر درست منحرف نمی‌کردند قطعا یکی از بازیکنان ماندگار در تاریخ فوتبال ایران می‌شد.
 خیلی‌ها ستاره نوجوان و بوشهری استقلال را که با کمتر از ۳۰ دقیقه بازی در این تیم ضریب محبوبیتش بسیار بالا رفت را با این بازیکن پیشین آبی‌ها مقایسه می‌کنند و او را مجاهدی جدید برای استقلال می‌دانند. این مقایسه و البته ارزیابی استقلال در دو هفته گذشته ما را بر آن داشت تا با خذیراوی گفتگویی داشته باشیم که شرح آن را در زیر می‌خوانید.
 * استقلال دو هفته اول لیگ
 بله من همه بازی‌های این تیم را با دقت دنبال می‌کنم. به نظر من منصوریان تیم خوبی را جمع کرده و این تیم خوب در این دو هفته بازی‌های خوبی را انجام داد و در هر دو بازی حقش پیروزی بود که متاسفانه تاکنون به آن نرسیده است.
 * دلایل عدم موفقیت استقلال در گل زنی
 کمی به بدشانسی و کم دقتی مهاجمان باز می‌گردد. البته در این بازی دوم دو پنالتی واضح گرفته نشد که حتی اگر یکی از آنها هم گرفته می‌شد الان این سئوال برای شما و خیلی‌های دیگر پیش نمی‌آمد.
 * کم بودن موقعیت گل تیم با وجود بازی مالکانه
  این هم به بازی بسته تیم حریف باز می‌گردد. البته نباید به استقلال خوزستان خرده گرفت که چرا دفاعی بازی کردند. آنها هم دنبال امتیاز خودشان بودند. ولی جدا از نتیجه که مساوی شد، استقلال از نظر فنی به اندازه ۳ گل از حریف پیش بود. شاگردان منصوریان آنقدر خوب بازی کردند که من اصلا رحمتی را ندیدم. فکر نمی‌کنم رحمتی در طول بازی زمین خورده باشد. 
 * نقش بازیکنان با تجربه در تیم
 منصوریان تیمش را طوری بسته که در آن بازیکنان جوان زیاد هستند و اداره این بازیکنان جوان در زمین باید به دست بازیکنان با تجربه صورت گیرد. بازیکنانی مثل رحمتی، جباری و منتظری نقش مهمی این فصل در این تیم بر عهده دارند. فوتبال این بازیکنان با تجربه یک طرف، تاثیرگذاری مثبت آنها بر بازیکنان جوان و جدید و اداره آنها در زمین و تمرینات یک طرف. 
 * مهدی قائدی
 بازی او را مقابل استقلال خوزستان دیدم. یک بازیکن فوق العاده است.
 * سن پیوستن مجاهد به استقلال
  من هم ۱۷ ساله بودم که به استقلال آمدم.
 * مقایسه قائدی با مجاهد
 شاید چون جنوبی است و در شرایط سنی شبیه به من به استقلال آمده این مقایسه ایجاد می‌شود. البته تکنیک و سرعتش هم به من شباهت دارد.
 * توصیه به قائدی
 قائدی باید مراقب دوستانش باشد. آنهایی که به او نزدیک می‌شوند. نباید فریب بخورد. نباید فریب زرق و برق تهران، شهرت و پول را بخورد. او الان در شرایطی است که دام سر راه او زیاد  پهن می شود. مهدی باید بسیار باهوش باشد و به هیچ وجه وارد حاشیه نشود. او در شرایطی قرار گرفته که حتما لحظه به لحظه پیشنهاداتی خواهد گرفت. 
 * مسئولین مراقب مهدی قائدی باشند
 آنطور که من از دور می‌بینم منصوریان به شدت حواسش به این بازیکن هست و مراقب او است. اما این کار منصوریان تنها نیست. دیگر ارکان باشگاه هم نباید از این بازیکن جوان شان غافل باشند. چون ممکن است با یک تصمیم اشتباه، یک تصمیم احساسی و یک لحظه احساسی شدن سرنوشت فوتبال او تباه شود. قائدی بازیکنی است که می‌تواند خیلی زود بهترین فوتبالیست ایران شود، البته اگر بگذارند. 
 * مهدی فقط به فوتبال فکر کن
 ان‌شاءالله که اینطور باشد. به قائدی می‌گویم من در همین شرایط بودم، اما نگذاشتند در فوتبال پیشرفت کنم و سرنوشتم کلا تغییر کرد. الان چیزی جز حسرت گذشته برای من باقی نمانده است. دوست ندارم خدای ناکرده قائدی هم تجربه‌ای شبیه من داشته باشد. او باید از حاشیه دوری کرده و فقط به فوتبال فکر کند.
 * بازی با تراکتور
 تراکتورسازی حریف ساده‌ای نیست. این تیم در دفاع مشکلاتی دارد اما در فاز حمله بسیار پر قدرت است. آبی پوشان نباید این تیم را حریف ساده‌ای تصور کنند. من امیدوارم که هواداران استقلال هم استقبال بهتری از بازی های خانگی این تیم داشته باشند. من خودم بعنوان یک پیشکسوت به احتمال زیاد این هفته برای حمایت از تیمم به ورزشگاه می‌روم و امیدوارم که دیگر پیشکسوتان هم به ورزشگاه بیایند و مستقیما از تیم شان حمایت کنند.


مهدی قائدی

موضوع: استقلال(تاج1324)، مصاحبه،
برچسب ها: استقلال، استقلالی، تاج، تاجی، مجاهد خذیراوی،
دنبالک ها: استقلال نیوز،
[ یکشنبه 1396/05/15 ] [ 20:42 ] [ سعید تاجی ]