تبلیغات
استقلال(تاج1324)

منصوریان: پافشاری می کردیم فدراسیون محروم می شد؛ قائدی نباید اسیر کار تاکتیکی شود!سرمربی استقلال در نشست خبری پس از بازی با تراکتور گفت: اگر استقلال پافشاری می کرد تبعات بدی برای فدراسیون به وجود می آمد اما افتخاری گفت نباید فشار بیاوریم تا فوتبال ملی لطمه نخورد.
  
 به گزارش استقلال نیوز، علیرضا منصوریان سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری بعد از دیدار با تراکتورسازی درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که مشروح آن در ادامه می آید:
 * به این سه امتیاز نیاز داشتیم
 از نتیجه بازی راضی هستیم. به این سه امتیاز نیاز داشتیم. برخی از دقایق در نیمه دوم از تیم راضی نبودیم. بازیکنان برای کسب این سه امتیاز استرس داشتند و این موضوع باعث شد تا نظم تیمی به هم بریزد. در نیمه اول فوق العاده خوب بودیم و می توانستیم در 15 دقیقه اول به گل دست پیدا کنیم. 2 تا موضوع برای ما خوشایند بود. اولین موضوع ثبت کلین شیت بود و دومین موضوع نیز به کسب پیروزی باز می گردد.
 * نگران از دست دادن برد بودیم
 در برخی از دقایق نگران بودیم که برد را از دست بدهیم و به همین دلیل در نیمه دوم ریتم ما تغییر کرد. در دقایق آخر اما خط هافبک ما و منتظری مالک بازی بودند. با حضور جباری ریتم تیمی بهتر شد و مالکانه بازی کردیم. علاقه داریم فوتبال تماشاگر پسندی را به نمایش بگذاریم. اگر بخواهیم جوانمردانه صحبت کنیم، در چند موقعیت فرصت گلزنی داشتیم و تیم مسلط زمین بودیم. من و گل محمدی در بد روزهایی به هم می خوریم. قبل از بازی نیز این موضوع را به او گفتم. به این کادرفنی احترام می گذارم و آنها را قبول دارم.
 
 * نتیجه مهم است
 در 10 سال آینده کسی سبک بازی را به یاد نمی آورد و همه می گویند نتیجه بازی هفته گذشته ما چه بود. امیدوارم با بازگشت چند بازیکن در هفته آینده، بهتر شویم. همچنین جباری در حال آماده شدن است و طی چند هفته آینده، جباری 4 سال گذشته را خواهیم دید.
 * قائدی در زمین راحت است
 قائدی به زمین می رود که از فوتبال لذت ببرد. هفته گذشته برای اولین بار به آزادی آمد اما راحت بازی کرد. او فوق العاده با استعداد است. با حضور او ریتم خط حمله قوی تر می شود. بدن او کوچک است اما انعطاف پذیر است. هواداران مانند کادرفنی و بازیکنان او را دوست دارند. قائدی یک نکته جالب در تیم است و هفته گذشته چند حرکت فراتر از فوتبال ما انجام داد. در یک صحنه نیز آقای حیدری می توانست مکث کند تا قائدی با دروازه بان تک به تک بشود اما نشد. باید او را حفظ کنیم تا اعتماد سکوها را جلب کند. تلاش می کنیم با پیشرفت بدنی از او در بازی های آینده از ابتدا استفاده کنیم.
 
 * قائدی اسیر کار تاکتیکی نیست
 نمی توانیم قائدی را اسیر کار تاکتیکی کنیم. من اعتقاد دارم در خط جلو باید خلاقیت داشت و نمی شود خلاقیت را دستوری انجام داد. من به او نگفتم دو به یک را رد کن اما او را آزاد می گذارم تا با هنر خود موقعیت خلق کند. اگر بازیکنی مانند قائدی را در تاکتیک اسیر کنیم، افت می کند. قائدی در دفاع مانند دیگران است اما در خط حمله نشاط وجود دارد و قائدی این نشاط را بالا می برد.
 * هفته گذشته استثنا در مورد داور حرف زدم
 هفته گذشته داور دو پنالتی را نگرفت و از معدود دفعاتی بود که من مستقیم در مورد داور حرف زدم.
 
 * افتخاری گفت به فدراسیون فشار نیاوریم
 در مورد قضایای دو هفته پیش، شما بهتر قوانین فیفا را می دانید. ما نمی توانیم قوانین را عوض کنیم. در مورد بحث سه محروم، من قانع نشدم. ما کاغذ رسمی داشتیم اما موضوع به شکل دیگری پیش رفت. اگر استقلال پافشاری می کرد، تبعات بدی برای فدراسیون به وجود می آمد اما آقای افتخاری گفت نباید فشار بیاوریم زیرا نمی خواستیم به فوتبال ملی لطمه بزنیم. ما سه امتیاز از دست دادیم اما این موضوع تنها به دلیل غیبت نبود و موضوع به دلیل مشکلات روحی بود. من به قوانین فیفا بهتر از مربی گری آگاه هستم و اگر آگاه نباشم هم با یک سرچ به آن دست پیدا می کنم.امیدوارم این مشکلات در هفته های پایانی برای ما دردسر ساز نشود و افسوس این سه امتیاز را نخوریم.
 
 * امیدوارم حسرت سه امتیاز هفته اول را نخوریم
 من نمی دانستم تیم مهمان به داوری اعتراض کرده است یا نه. داوری بازی خوب بود و تنها در یک صحنه روی شجاعیان، کم شک وجود دارد. تا زمانی که یک انسان داور است، اشتباه وجود دارد. مگر اینکه در سال های آینده با آی تی قضاوت انجام شود. آقای حیدری محکم عمل کرد و با وجود کارتهایی که داد، خوب عمل کرد. اتفاقات دو هفته قبل در 15 دقیقه ابتدایی نیمه دوم اثر خود را نشان داد و باز هم می گویم امیدوارم زمانیکه در کورس هستیم، این 3 امتیاز به ما آسیب نزند.
 
 * شاید با 3 دفاع بازی کنیم
 ما به دنبال یک بستری هستیم که همزمان جباری و جباروف را داشته باشیم. مجید حسینی از منتظری یاد گرفته که فوتبال بازی می کند و فوتبال خوبی را نمایش می دهد. ما باید مدلی که در ابتدا گفتم را پیدا کنیم. بازی مالکانه اجازه نمی دهد که بازی فیزیکی شود و من می خواستم جباروف را بیرون نکشم اما سه امتیاز برای ما مهم بود و من ریسک نکردم. نمی شود گفت نورافکن زیر سایه چشمی رفته زیرا فصل گذشته ابراهیمی در کنار این بازیکن حضور داشت. با اضافه شدن مصدومان، شاید در آینده با 3 دفاع بازی کنیم.
  
 به گزارش استقلال نیوز، علیرضا منصوریان پس از اتمام نشست خبری در میکسدزون ورزشگاه آزادی نیز مصاحبه ای با خبرنگاران داشت که در ادامه می خوانید.
 * سمت چپ استقلال آسیب پذیر نبود
 سمت چپ ما آسیب‌پذیر نبود و دقایقی از بازی محمد ایرانپوریان با ریسک بالا نفوذ‌های زیادی می‌کرد. بازیکنی که مأمور یارگیری او بود در تعویض‌های ما چند دقیقه‌ای دچار بی‌نظمی شدیم و این مشکل به وجود آمد، یعقوب کریمی روز بسیار خوبی داشت به خود او هم گفتم، معتقد هستم هم کریمی هم میلاد ذکی‌پور، همچنین آرمین سهرابیان که به تازگی عضو تیم ما شده است،بازیکنان بسیار خوبی هستند، بازیکن که سه چهار سال پیش ملی‌پوش بوده است اگر نتواند به فرم سابقش بازگردد به خودش لطمه می‌زند. کریمی از خوب‌های فوتبال ایران است او در دفاع چپ و پشت مهاجم می‌تواند بازی کند. کریمی بازیکنی بود که کی‌روش او را در هر بازی دعوت می‌کرد. 
 * پیشنهاد به فدراسیون درباره امیدهای نیمکت نشین
 امیرحسین جعفری بازیکن امیدهای استقلال مشکل خدمت دارد و با کارت فرشید باقری روی سکو نشسته بود. می‌خواهم پیشنهادی به فدراسیون بدهم. فدراسیون علاقه‌مند به رشد جوانان است اگر ما سه بازیکن زیر 21 وارد ترکیب اصلی کنیم باید اجازه پیدا کنیم تا به همان تعداد بازیکن روی نیمکت بنشانیم. حتماً نباید از سه بازیکن استفاده کنیم و فقط دو ذخیره داشته باشیم. اگر ما از 4 بازیکن در این رده سنی استفاده می‌کنیم باید اجازه حضور 4 بازیکن زیر 21 سال روی نیمکت هم داشته باشیم. این شرایط باعث ایجاد رقابت می‌شود. این بازیکن دو سه هفته‌ای است عملکرد خوبی دارد که محمد نوازی تشکر می‌کنم که این بازیکن را به ما معرفی کرد ما او را به لیست بزرگسالان آوردیم و فوق‌العاده بازیکن آینده‌داری است او می‌تواند از بازیکنان جناح راست خوب فوتبال ایران شود. امیدوار بودیم وقتی دو بازیکن در این رده سنی در ترکیب اصلی داریم بتوانیم جعفری را هم روی نیمکت بیاوریم که به ما گفتند فقط اجازه آوردن دو بازیکن را داریم فکر می‌کنم این قانون جالب نیست. 
 * برخورد بد انتظامات ورزشگاه با سیروس دین محمدی!
 متأسفانه این بی‌برنامگی‌ها وجود دارد این اتفاق‌ها به صورت مکرر رخ می‌دهد. وقتی قصد تجلیل از فردی گرفته می‌شود باید آ‌ی‌د‌ی‌کارت صادر شود و هماهنگی‌های لازم صورت گیرد باید فردی مسئول این کار انتخاب شود و او از ابتدا تا آخر ماجرا در صحنه حضور داشته باشد. با این برنامه‌ها قصد تجلیل دارند اما تجلیل که نمی‌کنند هیچ، بلکه یک بی‌احترامی هم شکل می‌گیرد و در روزی که می‌توانستند یک شرط خوبی را رقم بزنند یک خاطره تلخ باقی می‌گذارند البته در ورزشگاه شهید شیرودی دیدم برخی قهرمانان سال 1998 آرژانتین را همی نمی‌شناختند این بی‌برنامگی است، توقع نداریم همه ما را بشناسند اما یک مسئول بگذارند و آی‌دی‌کارتی مثلا برای دین‌محمدی صادر کنند بگویند قرار است در کنار زمین تجلیل صورت بگیرد. او به خاطر برخورد بد مسئولان برقرار کننده نظم در ورزشگاه این مسئله ناراحت شده و ورزشگاه آزادی را ترک کرد.


علیرضا منصوریان

موضوع: استقلال(تاج1324)، اخبار استقلال، مصاحبه،
برچسب ها: استقلال، استقلالی، تاج، تاجی، علیرضا منصوریان،
دنبالک ها: استقلال نیوز،
[ شنبه 1396/05/21 ] [ 10:13 ] [ سعید تاجی ]